پرستار سالمند در منزل تهران | نقش پرستار در نگهداری سالمند تهران

شرکت پرستاری پرنیان ارائه دهنده خدمات اعزام نیروی پرستار سالمند در منزل تهران و سایر شهرستان های ایران

نقش پرستار سالمند در منزل تهران در مراقبت های طولانی مدت

مراقبت از فرد مورد علاقه برای مدت طولانی چالش های زیادی را برای پرستار سالمند در منزل تهران به وجود می آورد.در این قسمت اطلاعات مفیدی را جهت مراقبت از افرادی که احتیاج به دوران طولانی مراقبت دارند و اکثرا به تخت خواب محدود هستند ارائه می دهیم. پرستار سالمند در منزل و خانواده های آنها حتما به موارد زیر توجه داشته باشند که نگهداری در سالمند در منزل تهران که امر طاقت فرسایی است کمک به سزایی باشد.

پرستار سالمند در منزل تهران و خانواده های مریض یا سالمند یا بیمار توجه داشته باشند عدم فعالیت های جسمی و بی حرکتی به مدت طولانی سریعا می تواند منتج به زوال جسمی گردد. ضعیف شده ماهیچه ها و عضلات، سفت شدن مفاصل، ایجاد زخم های بستر یا زخم های فشاری، یبوست، مسائل توام با کنترل مثانه و دفع می تواند بسط پیدا کند.

پرستار سالمند

در نگهداری سالمند در منزل تهران توجه داشته باشید افراد غیر فعال سالمند می توانند در معرض خطر ترومبوز، آمبولیسم، عفونت های تنفسی همانند ذات الریه، اغتشاش فکری، افسردگی و سوء هاضمه قرار گیرند. مراقب سالمند باید توجه داشته باشد که فرد تحت مراقبت خود را به هر طریق با تشویق و ترغیب، خنده و محبت، باید رختخواب را ترک کند و فعال باقی بماند. وقتی سالمندی  به رختخواب محدود شود و کمکی جهت حرکت او به وجود نیاید، مطمعن باشید که سیر نزولی تخریب جسمی و روحی در او سرعت گرفته و چالش های مراقبت را دو چندان می کند.

بیرون آمدن سالمند از رختخواب

پرستار سالمند در منزل تهران توجه داشته باشند معمولا اشخاصی که به مدت زیاد در رختخواب بستری شده اند از نشستن و برخاستن به دلیل احساس ضعف و سرگیجه امتناع می کنند. وقتی برای اولین بار فرد بیمار مایل است از تختخواب بلند شود، به دلیل ترس از افتادن ناشی از سرگیجه لازم است که پرستار سالمند در منزل به ایشان اطمینان دهد که سالمند تحت حمایت صد در صد است.

"<yoastmark

در نگهداری سالمند در منزل تهران توجه داشته باشید شخص باید ابتدا به آهستگی بنشیند و چند دقیق در حالت نشسته باقی بماند. بعد از اینکه فرد احساس ثبات کرد، مستقیما در مقابل او بایستید و سالمند را زیر بازو ها نگه دارید به ترتیبی که بتواند جهت حمایت به شما تکیه کند. آنگاه به سالمند کمک کنید که به تدریج، به نرمی و با دقت بر روی پاهای خود قرار گیرد ولی او را رها نکنید تا اطمینان حاصل کند که می تواند قدم بردارد.

پرستار سالمند بداند گام های اول و دوم

را با او همراهی کنید و از او بخواهید تا از بازو های شما

جهت حمایت خود استفاده کند و با تکیه دادن دست ها

بر دیوار و یا هر شی محکم اقدام به حرکت نماید.

قراردادن شخص فاقد حرکت در بستر

پرستار سالمند در منزل تهران توجه داشته باشد همیشه بدن فرد غیر متحرک را در راستای ویژه ای قرار دهید تا از سفت شدن بازو ها و پاها جلوگیری کنید. در نگهداری سالمند در منزل تهران حتمان باید به این موضوع توجه شود این کار را با استفاده از بالش ها و پشتی ها انجام دهید. پرستار توجه کند مثلا زمانی که سالمند یا بیمار به پهلو خوابیده بجای اینکه بالای تخت را بالا ببرید، بالش  زا زیر قسمت بالایی ران و بازوی سالمند یا بیمار قرار دهید. بالشت یا پشتی را در پشت سالمند یا بیمار قرار دهید تا از غلت خوردن او پیشگیری نمایید. برای بعضی از بیماران که دچار زخم در قسمت کناری باسن هستند، باید بیمار را در زاویه 30 درجه قرار دهید این کار از فشار بر زخم جلو گیری می نماید.

نگهداری سالمند در منزل تهران

نگهداری سالمند در منزل تهران

در ادامه پرستار سالمند در منزل تهران

مراقبت از سالمند توجه داشته باشد بیمار یا سالمندی که تحرک ندارد و محدود به تخت خواب است نباید به همان وضعیت به مدت طولانی تر از دو ساعت باقی بماند. در صورتی که پرستار سالمند وقت ندارد حتی در شب شخص بیمار را از پهلو به پهلو حرکت دهد و در صورت مشاهده زخم فشاری در کناره های باسن، مدتی بر روی پشت قرار دادن بیمار لازم است.

پرستار سالمند توجه داشته باشد استفاده

از بالش های مختلف در تعیین و تغییر وضعیت بیمار بسیار ضروری است.

با گذاشتن بالش بر زیر قسمت های مختلف پا و تغییر زوایا جهت جلوگیری

از سفت شدن عضلات و مفاصل همچنین تغییر زوایای بازوها با تغییر دائمی

در شرایط بدن از بسیاری از مسائل می توان جلوگیری کرد.

در نگهداری سالمند در منزل تهران توجه داشته باشید

از محکم پیچیدن ملافه به پاهای بیمار خودداری کنید

و از چروک خوردن ملافه در زیر سالمند تا حد توانایی جلوگیری بفرمایید.

پرستار سالمند توجه کند زمانی که سالمند

در بستر غذا مصرف می کند سر تخت را حداقل 30 درجه بالا ببرید

و حداقل تا یک ساعت بالا نگهدارید تا هضم غذا برای سالمند آسانتر شده

و بیمار دچار استفراغ نشود و همچنین از خفه شدن

سالمند به دلیل برگشت غذا جلوگیری شود.

ادامه مقالات را در قسمت مقالات سایت پیگیری بفرمایید.

شرکت پرستاری پرنیان درصدد است با اعزام نیروی متخصص و کارآمد

در اعزام نیروی پرستاری از سالمندان و بیماران کمک نماید.

 

 

فهرست
Call Now Button