وظایف پرستار سالمند در منزل

وظایف پرستار سالمند در منزل

وظایف پرستار سالمند در منزل

وظایف پرستار سالمند در منزل را می توانید در این مقاله بخوانید.

دوران سالمندی، به بعد از دوران میانسالی گفته میشود که در این دوران اکثرا به مراقبت نیاز دارند .برخی از سالمندان نیاز به مراقبت های ویژه و خاص و تخصصی دارند.

برخی هم نیازشان با یک مراقبت ساده مرتفع میشود. شرکت پرستاری پرنیان سالهاست که نیازهای سطحی و تخصصی سالمندان عزیز را با اعزام پرستار سالمند درمنزل را با موفقیت و افتخار رفع نموده است.

امروزه به علت مشغله های زیادی که برای فرزندان وجود دارد در خیلی از موارد، امکان مراقبت و توجه لازم و کافی به سالمندان وجود ندارد.

در این موارد بهترین گزینه ، پرستار روزانه و یا پرستار شبانه روزی برای سالمندان است.

وظایف پرستار سالمند در منزل

وظایف پرستار سالمند در منزل:

تغذیه سالمند: یکی از ارکان مراقبت از سالمند تهیه برنامه غذایی سالم و مغذی برای سالمند است و پرستاران نیز باید تا حد امکان ،نکات لازم با وضعیت سالمند را هنگام طبخ غذا رعایت کنند.

توجه به وضعیت سلامت روحی و روانی سالمند: از دیگر وظایف پرستار سالمند که میتواند وضعیت روحی و جسمانی سالمند را بهبود ببخشد.

همراهی و هم نشینی با آنان، شرکت و همراهی در فعالیتهای موردعلاقه ی سالمندان و تشویق و همراهی به ورزش کردن میباشد زیرا مطالعات نشان داده است، ورزش حتی از نوع سبک آن، موجب بهبود گردش خون و جلوگیری از افت عضلات میشود و بهترین فعالیت برای سالمندان عزیزمان هست.

وظایف مربوط به امور منزل:

وظایف پرستار سالمند در منزل  امور منزل مانند آشپزی ، نظافت و مرتب کردن منزل را انجام دهد. تا سالمند تا جایی که ممکن است در فضایی تمیز و مرتب و باانضباط ، به زندگی خود ادامه دهد.

رعایت بهداشت سالمند: برای سالمندانی که خودشان از نظر جسمی قادر به انجام کارهای شخصی خودشان نیستند، توجه به نظافت شخصی انها از جمله استحمام ، دستشویی رفتن، گرفتن ناخنها و اموری از این قبیل، اهمیت بسزایی دارد . برای سالمندان پوشکی و یا دارای زخم بستر، پرستار سالمند پوشکی موظف است. بطور صحیح پوشک سالمند را تعویض کرده و برای زخم هایش زیر نظر پزشک،اقدامات لازم را به عمل بیاورد.

انجام دادن کار‌های اداری سالمندان :سالمندان در بسیاری از موارد کار‌های اداری‌ دارند که باید حتماً انجام شود. در این موارد بهتر است از تردد سالمند در صورتی که سلامتی کامل ندارد جلوگیری کرده و با وکالت‌نامه کار‌های این افراد را خودتان انجام دهید. گاهی نیاز است تا سالمند را با یک وکیل جهت تنظیم وصیت نامه آشنا کنید.

توجه به سلامت جسمانی سالمند:با افزایش سن افراد دچار مشکل می شوند به همین دلیل یکی از وظایف پرستار سالمند در منزل این است که انها رابه تحرک و ورزش کردن تشویق کند. زیرا بدون ورزش توان جسمی سالمند روزانه کم می شود.

رعایت بهداشت سالمند:وظایف پرستار سالمند در منزل ، مسواک زدن، کوتاه کردن موی سر و ناخن او، بردن سالمند به دستشویی و حمام و شستن لباس های او است

وظایف پرستار سالمند در منزل

وظایف پرستارسالمند درمنزل | نگهداری از سالمند شبانه روزی در منزل

نکات مهم  وظایف پرستار سالمند درمنزل آموزش نگهداری و مراقبت از سالمند 
امنیت خانه فرد و نگهداری از سالمندان :
برخی از موارد را برای امن تر بودن خانه یک فرد سالمند باید در نظر بگیریم:

نورپردازی و روشن بودن محل عبور و مرور سالمند در منزل
برداشتن وسایل اضافی مانند مبل ‌ها از سر راه که مانع از راه رفتن آزاد فرد می‌شوند
در حمام و دستشویی میله ‌های کمکی نصب کنید
برای جلوگیری از لیز خوردن سالمندان در خانه. در قسمت ‌های لغزنده لایه ‌های پلاستیکی قرار دهید
سیم‌ها و کابل‌‌هایی که احیاناً سر راه هستند را ساماندهی کنید

اعزام پرستار سالمند در تهران

چه پرستاری در منزل مناسب سالمند است؟

یکی از دوران طبیعی زندگی، دوران پیری است. که تمام افراد جامعه باید از افراد پیر حمایت کنند، وظایف پرستار سالمند در منزل نگهداری و مراقبت از آن را دارد، در ادامه ویژگی های پرستار مناسب که در  این مرکز پرستاری  آماده خدمت رسانی هست بیان شده است:

ثبات عاطفی
صبر
مهربانی
تجربه
دقت
خلاقیت
رفتار حرفه ایی

اعزام پرستار سالمند در تهران

شرکت پرستاری پرنیان همه ساله در تلاش بوده ،هست و خواهد بود تا بهترین نیروها و امکانات را به سالمندان، کودکان و بیماران عزیز کشورمان ارائه دهد .

با اعزام نیروی مجرب و اعمال کنترلهای لازم، در این زمینه موفق بوده است.

اگر شما هم خواهان خدمات پرستاری در منزل هستید، همین حالا با شرکت پرستاری پرنیان تماس حاصل بفرمایید تا کارشناسان شرکت، راهنمایی های لازم را به شما ارائه دهند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

کد امنیتی: *

برچسب ها:
مطلب قبلی
چالش های دوران نوجوانی