واکسیناسیون کودکان

واکسیناسیون کودکان

 

واکسیناسیون کودکان

بچه به این کوچکی و این همه واکسن!

بچه های کوچک در مقابل اغلب بیماری هایی که با واکسن از آنها پیشگیری میشود،آسیب پذیر هستند . بنابراین عاقلانه ترین کار این است که واکسیناسیون کودکان را هرچه زودتر شروع کنید.بسیاری از واکسن ها باید بیش از یک بار تزریق شوند تا نتیجه ایمنی کامل حاصل شود.به همین دلیل درسال اول تولد،چندین بار به کودک واکسن میزنند تا هرچه سریع تر ،مصونیت کامل در آنها ایجاد شود.

واکسیناسیون کودکان

 

خطرات واکسن

در خصوص خطرات واکسیناسیون کودکان اطلاعات زیادی در دسترس هست.متاسفانه اطلاعات نادرست هم در این زمینه،زیاد است.بسیاری از والدین در این مورد نگران اند و عده ای هم هراسان هستند.با این همه،خطرات موجود در واکسیناسیون در مقابل فواید واکسیناسیون بسیار اندک هستندوهر پزشک منصف و هر پزشک مسئولی،مدافع سرسخت واکسیناسیون است.

 

واکسیناسیون کودکانخطرات واکسن ها معمولا بسیار خفیف هستند.ناحیه واکسن در بعضی از کودکان تا مدتی درد میکند و در موارد اندکی نیز تورم آن ناحیه،هتپفته ها طول میکشد.تب بالا به ندرت پیش می آید و در یک در هزارکودک،نشانه های جدی و نگران کننده دیده میشود.کودک برای ساعت های متوالی گریه میکند،واکنش هایش طبیعی نیست و یا دچار تشنج میشود.این واکنش ها ودر و مادر را میترساند و در بسیار نادری به مشکلات جدی درازمدت ختم میشود. اما لازم به گفتن است که بیماری هایی که توسط واکسن،از آنها پیشگیری میشود،بسیار رایج تر و بدتر هستند.

واکسیناسیون کودکانپزشک کودک

طبق قانون هر پزشکی که واکسن میزند موظف است درباره واکسن های که تزریق میکند،برگه هایی واکسیناسیون کودکان

که حاوی اطلاعات  لازم است را به والدین او دهد.این برگه ها توسط مراکز کنترل بیماری تهیه شده و بسیار واضح و دقیق هستند.از پزشک کودک خود بخواهید این برگه ها را به موقع تحویل دهد تا شما بتوانید در مورد واکسیناسیونهای آینده،مطالبی را بخوانید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

کد امنیتی: *

مطلب بعدی
داروی کودک
مطلب قبلی
سالمند بیمار