داروی کودک

مسواک زدن واستفاده از نخ دندان برای کودکان

 

دارو دادن به کودک

گاهی اوقات دارو دادن به کودک٬رفتار خاصی را می طلبد.اولین قاعده این است که با نهایت خونسردی و آرامش دارو را به او بدهید و یا از پرستار کودک بخواهید او این کار را انجام بدهد و طوری رفتار نکنید انگار از قبل میدانستید که او آن را نخواهد خورد.چون اگر بخواهید برایش توضیح دهید یا از او عذرخواهی کنید٬مطمئن میشود که چیز ناخوشایندی در کار است.

دارو دادن به کودک

هنگامیکه قاشق دارو را در دهانش میگذارید٬درباره موضوع دیگری صحبت کنید.اکثر بچه ها با دیدن قاشق٬به صورت خودکار و مثل پرنده های کوچک لانه٬دهانشان را باز میکنند.در مورد.

دارو دادن به کودک

دارو دادن به نوزادان٬بهتر است دارو را در سرنگ های خوراکی (که در داروخانه ها هست)بکشید و آرام و از پشت گونه٬در دهانش بریزید.اگر شما پرستار بچه باتجربه ای داشته باشید٬کارتان بسیار راحت است.

 

دارو دادن به کودک  قرص هایی را که حل نمیشوند به صورت پودر درآورید و با یک غذای خوشمزه درشت مثل سیب پخته مخلوط کنید یا ازپرستار بخواهید که این کار را انجام دهد.دارو را فقط با یک قاشق سیب مخلوط کنید٬چون شاید دوست نداشته باشد مقدار زیادی سیب بخورد و دارو٬نخورده باقی میماند.قرص های تلخ را میتوانید با یک قاشق سیب پخته٬لعاب برنج یا فرنی مخلوط کنید.(بعضی از غذاها مانع جذب داروهای خاصی میشوند.قبل از آنکه خلاقیت تان به هدر برود٬با دکتر داروساز مشورت کنید(

هنگام دارو دادن به کودکدارو دادن به کودک٬اگر دارو را با یک نوشیدنی به کودک یدهید٬بهتر است از مایعی غیرعادی که کودک همیشه نمیخورد٬استفاده کنید.اگر به آب پرتقال٬طعم عجیبی را اضافه کنید٬ممکن است کودک ماهها به آن مشکوک شود.

دارو دادن به کودک

دل درد کودک

هرگز از مسهل یا ملین(داروهایی که روده ها را تحریک میکنند)٬ به خصوص در هنگامدل درد٬قبل از مشورت با پزشک٬استفاده نکنید . بعضی از افراد به اشتباه تصور میکنند که دل درد درنتیجه یبوست کودکان ایجاد میشود و به محض مشاهده دل درد٬به کودک مسهل یا ملین میدهند.دل درد کودکان٬علل بسیاری دارد و بعضی از آنها٬از جمله آپاندیس کودکان وانسداد روده در کودکان که با استفاده ار ملین یا مسهل٬بدتر میشوند.درمان دل درد کودک با داروی قوی و بدون شناخت علت آن خطرناک است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

کد امنیتی: *

مطلب بعدی
سرماخوردگی های دوران کودکی
مطلب قبلی
واکسیناسیون کودکان